Plastová okna

Salamander BluEvolution 82 CLASSIC

Salamander BluEvolution 82 CLASSIC

 • Určený pro nízkoenergetické a pasivní stavby
 • Vynikající tepelné vlastnosti
 • Nadčasový design
 • 6ti-komorové okno s třetím - středovým těsněním
 • Dodáváme s trojsklem 48 mm a teplým rámečkem v základu
 • Tepelná izolace Uw= 0,7W/m2K
více info
Salamander BluEvolution 82 Art Line

Salamander BluEvolution 82 Art Line

 • Vhodné pro pasivní a nízkoenergetické stavby
 • 6ti-komorové okno s třetím - středovým těsněním
 • vhodný pro nízkoenergetické a pasivní stavby, ale i pro běžné budovy
 • dodáváme s trojsklem 48mm a teplým rámečkem v základu
 • tepelná izolace Uw= 0,7W/m2K
více info
Thermo Evolution 80

Thermo Evolution 80

 • Velmi výhodné pro výměnu oken.
 • 6ti-komorové s třetím středovým těsněním
 • Velmi výhodné pro běžné budovy ale i nízkoenergetické stavby
 • trojsklo tloušťky 48mm s Ug = 0,5W/m2K ve standardu
 • tepelná izolace Uw = 0,72W/m2K
více info
Salamander BluEvolution 73 PERFECT

Salamander BluEvolution 73 PERFECT

 • Nejnižší cena
 • 5ti-komorové kvalitní okno za nejnižší dostupnou cenu.
 • velmi výhodná volba pro běžné budovy (domy, byty, chaty, školy)
 • dodáváme s dvojsklem i trojsklem
 • v barvě sněhobílé i v mnoha dekorech
 • tepelná izolace Uw= 0,88W/m2K
více info

Vše co si u nás vyberete, montuje náš stálý a zkušený tým.

Přečtěte si více o plastových oknech:

Co musí splňovat kvalitní plastové okno?

Plastová okna Šumperk – Okna Plhák - PVC okno z průřezu

OKENNÍ RÁM A KŘÍDLO

PVC profil  křídla i rámu okna musí být pevný, opatřený ocelovou výztuhou. Kvalitní  profily musí mít  minimální stavební hloubkou   72mm a  tloušťku vnější stěny alespoň 2,5mm, což odpovídá dle  normy  ČSN  EN 12608  třídě profilu B. (profil třídy A má tloušťku vnější stěny  3mm). Vnitřní prostor  okenního profilu musí být rozdělen  nejméně na  5 samostatných komor, aby byla zajištěna optimální tepelná  izolace a nedocházelo ke srážení vody přímo na profilu. Tepelná propustnost rámu  se udává hodnotou Uf, čím je hodnota nižší, tím má rám okna lepší izolační vlastnosti.  Okna vyrobená  ze slabších profilů  s méně komorami  můžou  v důsledku  těžkého skla, nebo vlivem střídání  se rozdílných  letních a zimních teplot, trpět různým kroucením a prohýbáním křídla.

TĚSNĚNÍ OKEN A DVEŘÍ

Špatné těsnění oken může způsobit velké  problémy. Těsnění mohou být příliš slabá či tvrdá, nebo mohou být v rozích špatně svařená a pak může docházet k netěsnostem. Proto ideální jsou těsnění jedno, nebo dvoukomorová, která mají lepší tepelnou a akustickou těsnost a zůstávají po dlouhá léta měkká a přilnavá. Dalším posunem vpřed je u některých typů oken středové těsnění, které zvyšuje tepelnou těsnost a  navíc vytváří další izolační komoru. Těsnění pro okna a dveře musí být vyměnitelná.

OKENNÍ KOVÁNÍ

Okenní kování je v podstatě jediný mechanicky funkční systém v okně, který musí správně zvládat jeho jednotlivé polohy (otevřeno, zavřeno, ventilace, mikro), většina kvalitních kování utěsňuje okno po celém jeho obvodu (celoobvodové) a v případě potřeby musí jít všechny jednotlivé zavírací body seřídit. Ve většině kvalitních kování jsou dnes také standardně zahrnuty bezpečnostní prvky proti vloupání. Dobrý dojem z ovládání okna může zkazit nekvalitní klika, proto ke každému našemu oknu dodáváme automaticky  špičkovou kliku SECUSTIC.

SKLO

Sklo tvoří většinu plochy okna a tudíž z devadesáti procent určuje jeho tepelněizolační vlastnosti. Již delší dobu se standardně do plastových i dřevěných oken zasklívají dvojskla s velice uspokojivými vlastnostmi, ty jsou ovšem  postupně vytlačovány  z trhu trojskly s ještě výrazně lepšími izolačními hodnotami. Dvojskla nabízí Ug = 1,0 W/m2K, zatímco trojskla až Ug = 0,5 W/m2w. Hodnota Ug je koeficient prostupu tepla sklem, čím je hodnota nižší, tím sklo lépe izoluje. Izolační dvojskla i trojskla jsou složena z jednotlivých tabulí skel, která jsou od sebe vymezena distančním – meziskelním rámečkem. Tento rámeček se vždy standardně vyráběl z hliníku, dnes je již na ústupu, protože přenáší chlad do interiéru a navíc zvyšuje riziko rosení skla po jeho obvodu. Novým rámečkem, který nahrazuje ten hliníkový, se stal tzv. swisspacer – teplý rámeček. Je to speciální materiál obohacený o skelné vlákno. Má tisícinásobně menší vodivost tepla. Naše firma dodává okna dnes již výhradně s tímto rámečkem.

DVOJSKLO nebo TROJSKLO

Většina z nás, když si vybírá  nová okna, má na paměti především ušetřit energii za vytápění. V tomto případě je jasná volba trojsklo. Trojsklo nám v zimních měsících udrží o 45% více tepla než dvojsklo a také naopak v létě chrání interiér před přehříváním. Navíc s výběrem trojskla téměř předejdete známému rosení skel  z interiéru. Dvojskla bychom doporučili do prostorů, kde jsou opravdu malá okna a v důsledku použití trojskla by ubylo už tak málo světla, nebo do méně náročných budov jako např. chaty.

Když už trojskla, tak  pořádná! Doporučujeme okno Salamander BluEvolution s trojskem 48mm. Ug=0,5W/m2K

Kvalitní montáž je podmínkou úspěchu!

Správná funkčnost každého zařízení je podmíněna jeho kvalitní instalací. Stejně tak je tomu i s montáží plastových oken. Věřte, že i ze špičkových oken či dveří se po špatné montáži může stát naprosto nefunkční prvek.

Naše firma provádí montáže vlastních oken a dveří, ale i realizace pro jiné společnosti a tak máme za sebou mnohaleté zkušenosti s nejrůznějšími plastovými, dřevěnými či hliníkovými výrobky.

Správná montáž začíná dobře zaměřenými okny, tak abychom při výměně co nejméně narušili okolní zdivo a fasádu.

VIDEO: Kvalitní montáž je podmínkou úspěchu

VIDEO: Skryté kování SELECT nabízíme výhodně pro všechny typy našich oken